вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone sztachety drewniane błyskawicznie się niszczą oraz mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od dokładnego oraz starannego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego zależy rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do osłony i ozdoby sztachet z drewna istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanosić następne preparaty, jakie ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ten typ płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий